Ceny biletów

W związku z tym, że Igrzyska Olimpijskie odbywają się raz na cztery lata, wielu fanów zimowych sportów marzy o tym, by na żywo oglądać zmagania sportowców. Oczywiście, bilety na areny olimpijskie nie należą do najtańszych, w szczególności kiedy mówimy o rozgrywkach finałowych, gdzie zawodnicy walczą już o medale.

Na uwagę zasługuje fakt, że dosyć sporo, trzeba zapłacić za wejściówkę na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich, która będzie wielkim wydarzeniem sportowym. Otóż, najtańszy bilet na inaugurację olimpiady kosztuje w granicach 600 złotych, jednakże najlepsze miejsce w grupie A są wyceniane nawet na 5000 złotych. Jeżeli chodzi o ceny biletów na konkursy, w których największe szanse na medale mają polscy zawodnicy, to ich ceny są znacznie niższe. Przykładowo wejściówka na RusSki Gorki Jumping Center, gdzie rywalizować będą skoczkowie narciarscy, kosztuje w granicach 300 złotych. Natomiast za bilet na zwody, w których rywalizują biegaczki narciarskie, będziemy musieli zapłacić ok. 120 złotych. Jeżeli nie zależy nam na tym, by oglądać walkę o medale, tylko chcemy podziwiać rywalizację sportowców, także z innych krajów i reprezentujących mniej znane dyscypliny, to przykładowo za wejście na trybuny podczas zawodów w skeletonie czy meczu preeliminacyjnego hokeistów zapłacimy tylko 50 złotych.

Warto wiedzieć, iż bilety można zakupić za pośrednictwem oficjalnej strony Igrzysk Olimpijskich w Soczi http://www.sochi2014.com, jednakże podczas płatności za wejściówki będzie uwzględniana wyłącznie karta Visa, wieloletniego partnera MKOL. Poza tym, pierwszy raz w dziejach zimowej olimpiady kibice muszą wyrobić sobie specjalną kartę identyfikacyjną ze zdjęciem, bez których wejściówki nie będą ważne. Oczywiście, będą one swego rodzaju przepustkami do parku Olimpijskiego i na imprezy kulturalne. Należy zaznaczyć, że ich wydawaniem zajmie się Komitet Organizacyjny, ale o ich przyznaniu ma decydować Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB). Aby uniknąć korupcji podczas sprzedaży biletów, za nielegalne rozprowadzanie wejściówek osobom prawnym grozi kara do 1 mln rubli, zaś osobom fizycznym do dziesięciokrotnej wartości biletu. W tej sprawie został wydany specjalny dekret przez prezydenta Federacji Rosyjskiej – Władimira Putina.

A, więc jeżeli chcemy podziwiać na żywo zmagania sportowców w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Soczi, musimy jak najszybciej wykupić bilet, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.