Program i transmisja zawodów

XXII Igrzyska Olimpijskie w Soczi odbędą się w dniach 7-23 lutego 2014 roku. Trzeba zaznaczyć, że w ramach olimpiady zawodnicy będą rywalizować w 98 konkurencjach w ramach 15 dyscyplin sportowych. Poza tym, w porównaniu do poprzednich Igrzysk Olimpijskich przybędzie 12 nowych konkurencji: narciarski i snowboardowy slopestyle narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.

Jaki jest program najważniejszych zawodów podczas Zimowej Olimpiady w Soczi?

7 lutego

  • ceremonia otwarcia

8 lutego

  • biatlon (sprint mężczyzn)
  • biegi narciarskie (bieg łączony kobiet na 15 km)
  • saneczkarstwo (jedynki mężczyzn: 1 i 2 zjazd)

9 lutego

  • biatlon (sprint kobiet)
  • biegi narciarskie (bieg łączony mężczyzn na 15 km)
  • saneczkarstwo (jedynki mężczyzn: 3 i 4 zjazd)
  • skoki narciarskie (normalna skocznia – mężczyźni)

10 lutego

  • biatlon (bieg pościgowy mężczyzn)
  • saneczkarstwo (jedynki kobiet: 1 i 2 zjazd)
  • skoki narciarskie (normalna skocznia – kobiety)

11 lutego

  • biatlon (bieg pościgowy kobiet)
  • biegi narciarskie (sprint mężczyzn stylem dowolnym; sprint kobiet stylem dowolnym)
  • saneczkarstwo (jedynki kobiet: 3 i 4 zjazd)

12 lutego

  • kombinacja norweska (normalna skocznia/10km)
  • saneczkarstwo (dwójki mężczyzn)

13 lutego

  • biatlon (bieg indywidualny mężczyzn)
  • biegi narciarskie (bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym)
  • saneczkarstwo (sztafeta)

14 lutego

  • biatlon (bieg indywidualny kobiet)
  • biegi narciarskie (bieg indywidualny mężczyzna na 10 km stylem klasycznym)

15 lutego

  • biegi narciarskie (sztafeta kobiet 4* 5km)
  • skoki narciarskie (duża skocznia – mężczyźni)

16 lutego

  • biatlon (bieg masowy mężczyzn)
  • biegi narciarskie (sztafeta mężczyzn 4* 5km)
  • bobsleje (ślizg dwójek mężczyzn: 1 i 2 zjazd)

17 lutego

  • biatlon (bieg masowy kobiet)
  • bobsleje (ślizg dwójek mężczyzn: 3 i 4 zjazd)
  • skoki narciarskie (konkurs drużynowy mężczyzn)

18 lutego

  • bobsleje (ślizg dwójek kobiet: 1 i 2 zjazd)
  • kombinacja norweska (duża skocznia/10km)

19 lutego

  • biatlon (sztafeta mieszana)
  • biegi narciarskie (sprint drużynowy kobiet stylem klasycznym; finał: sprint drużynowy mężczyzn stylem klasycznym)
  • bobsleje (ślizg dwójek kobiet: 3 i 4 zjazd)
  • kombinacja norweska (rywalizacja drużynowa)

20 lutego

  • curling (finał kobiet)

21 lutego

  • biatlon (sztafeta kobiet)
  • curling (finał mężczyzn)

22 lutego

  • biatlon (sztafeta mężczyzn)
  • biegi narciarskie (bieg masowy kobiet na 30 km stylem dowolnym)
  • bobsleje (ślizg czwórek mężczyzn: 1 i 2 zjazd)

23 lutego

  • biegi narciarskie (bieg masowy mężczyzn na 50 km stylem dowolnym)
  • bobsleje (ślizg czwórek mężczyzn: 3 i 4 zjazd)

24 lutego

  • ceremonia zamknięcia

Oprócz wyżej wymienionych należy też wspomnieć o konkurencjach w takich dyscyplinach  jak: łyżwiarstwo figurowe (6-9.02 zawody drużynowe; 11-20.02 zawody indywidualne); łyżwiarstwo szybkie (8-16.02, 18-19.02, 21-22.02); narciarstwo alpejskie (9-10.02, 12.02, 14-16.02, 18-19.02, 21-22.02); narciarstwo dowolne (6.02, 08.02, 10-11.02, 13-14.02, 17-18.02, 20-21.02); short track (10.02, 13.02, 15.02, 18.02, 21.02); skeleton (13-15.02); snowboarding (06.02, 08.02, 09.02, 11-12.02, 16-17.02, 19.02, 22.02).

Na uwagę zasługuje fakt, że prawa do transmisji zawodów sportowych mają tylko następujące telewizje: austriacka ORF ATV; azerbejdżańska ITV; brazylijska, Rede Bandeirantes, Rede Rekord; belgijska VRT i polska TVP.