Rozpoczęcie Olimpiady Zimowej

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, ze Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się za niespełna 100 dni, a dokładnie 7 lutego 2014 o godzinie 20.14 czasu miejscowego, czyli o 17.14 czasu obowiązującego w naszym kraju. Ceremonia otwarcia potrwa około 3 godzin. Trzeba podkreślić, że będzie to ogromne wydarzenie sportowe, które na pewno chciałaby zobaczyć na żywo niejedna osoba. Jednakże koszt biletu na rozpoczęcie olimpiady oscyluje w granicach 600 złotych, a do tej ceny musimy jeszcze przecież doliczyć koszty dojazdu do Rosji i noclegu, w związku z czym tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na taki wydatek.

Nie każdy wie o tym, że godzina rozpoczęcia igrzysk ma wymiar symboliczny. Otóż, ma ona nawiązywać do roku, w którym po raz pierwszy rozegrana będzie Zimowa Olimpiada w historii Rosji. Ponadto, rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce na stadionie Fiszt w Soczi, na którym może pomieścić się nawet 40 tysięcy widzów. A, co ciekawe w programie artystycznym przygotowanym specjalnie na inaugurację imprezy, będzie uczestniczyć aż 3 tysiące osób, głównie utalentowana młodzież, co potwierdza tylko, iż będzie to niezapomniany wieczór sportowy. Poza tym, przy organizacji Igrzysk Olimpijskich  będzie też pomagać aż 2 tysiące wolontariuszy, dzięki którym uroczystość ma przebiegać zgodnie z planem.

Warto dodać, że w trakcie rozpoczęcia Olimpiady Zimowej reprezentacje z rożnych państw będą się mogły zaprezentować wielotysięcznej widowni. Przede wszystkim, sportowcy wystąpią w narodowych strojach, przygotowanych specjalnie na tę wyjątkową okazję. Na uwagę zasługuje fakt, że sam prezydent Rosji – Władimir Putin zaznaczył, że zrobi wszystko, aby zawodnicy oraz fani zimowych dyscyplin sportowych czuli się w Soczi komfortowo i bezpiecznie, bez względu na podziały narodowościowe, religijne czy rasowe. Poza tym, prezydent Rosji zaznaczył, że w trakcie Igrzysk Zimowych w Soczi również osoby o odmiennej orientacji seksualnej mogą czuć się niezagrożene, gdyż wszyscy goście będą traktowani z szacunkiem.

Reasumując, inauguracja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi będzie wielkim świętem sportu, w którym na pewno warto uczestniczyć, gdyż moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń są gwarantowane. Jednakże gdy pragniemy wziąć udział w ceremonii otwarcia igrzysk, powinniśmy jak najszybciej zakupić bilety za pośrednictwem oficjalnej strony igrzysk http://www.sochi2014.com.